niestety moja sprzedaż w stosunku do Waszych to cienizna 5.05 netto i to przy 59,96% mies. i wybiciu 82.93
Do jakiego zakładu sprzedawałeś tucznika i ile sztuk?
To w końcu na tych świniach kto zarabia ?
finanse.wp.pl/kat,104128,title,Tak-kantuja-nas-na-szynce,wid,14337192,wiadomosc.html#czytajdalej
Maryla
605917034
jeżeli mówimy że umiemy liczyć a następnie idziemy i kupujemy jakieś jogurty, serki, wody mineralne i inne zgrzewki, płacimy kilkaset złotych to znaczy że nie umiemy liczyć. Litr jogurtu zrobiony w domu kosztuje tyle co litr mleka plus łyżka jogurtu jako kultura startowa. Litr wody pseudomineralnej w domu kosztuje 5 złotych za 1000 litrów - łącznie z odprowadzeniem ścieków. Ale jesteśmy wygodni. Miejmy nadzieje że nie jesteśmy wygodni w produkcji świń i z tego co zarobimy na świniach starczy nam na zakupy pseudożywności ze sklepów.
Litr mleka 2 z kawałkiem, kilo ziemniaków około zeta, kilo jabłek 2 z kawałkiem, jakieś inne warzywo około 2 zeta za kilo. Kilo mięcha świńskiego kilkanaście złotych. Jedno piwo około 2 zeta. Za 370 złotych po te produkty to małą ciężarówką trzeba by podjechać a nie wózkiem sklepowym.
TABOU widać ze ty zakupów to chyba wcale nie robisz
jeżeli mówimy że umiemy liczyć a następnie idziemy i kupujemy jakieś jogurty, serki, wody mineralne i inne zgrzewki, płacimy kilkaset złotych to znaczy że nie umiemy liczyć. Litr jogurtu zrobiony w domu kosztuje tyle co litr mleka plus łyżka jogurtu jako kultura startowa. Litr wody pseudomineralnej w domu kosztuje 5 złotych za 1000 litrów - łącznie z odprowadzeniem ścieków. Ale jesteśmy wygodni. Miejmy nadzieje że nie jesteśmy wygodni w produkcji świń i z tego co zarobimy na świniach starczy nam na zakupy pseudożywności ze sklepów.
Litr mleka 2 z kawałkiem, kilo ziemniaków około zeta, kilo jabłek 2 z kawałkiem, jakieś inne warzywo około 2 zeta za kilo. Kilo mięcha świńskiego kilkanaście złotych. Jedno piwo około 2 zeta. Za 370 złotych po te produkty to małą ciężarówką trzeba by podjechać a nie wózkiem sklepowym.
Masz racje popierammmmmmm
a jabłka gniją na dzewie
nawet pomaranczka 2 z kawałkiem. I to w zwykłym sklepie nie jakimś super. I chlebuś 2 z kawałkiem. A w piekarni wczorajszy to i taniej jak 2. A u was drożej? A jabłka jak gniją to trzeba było sobie uzgodnić i pozbierać byłoby taniej. A tak 2 z kawałkiem.
nawet pomaranczka 2 z kawałkiem. I to w zwykłym sklepie nie jakimś super. I chlebuś 2 z kawałkiem. A w piekarni wczorajszy to i taniej jak 2. A u was drożej? A jabłka jak gniją to trzeba było sobie uzgodnić i pozbierać byłoby taniej. A tak 2 z kawałkiem.
Ja to wiem tylko ludzią ciezko to zrozumioec kupuja w splepie syf a na dzewie było zdrowie i niechcialo sie zerwac
ja w sklepie niekupuje tej trucizny !
Dobra dobra , wszyscy nie kupujecie tylko macie swoje. Chciałbym zobaczyć któregoś jak piele na ogrodzie cebulę albo marchew .
Ja już od kilku lat się z tym nie pierd... kupuję wtedy kiedy potrzeba i tyle.
20kg marchwi za 10zł i zima z głowy. a ile zamieszania żeby posadzić.
Wystarczy przejść przez wieś i policzyć rolników z tradycjami.
W mojej z 1000 mieszkańców mleko od swojej krowy spożywa max 50 osób .
Prosiaczka natomiast 70-90% .
Pewnie większość w MOPSIE albo w GOPSIE

dobrze Stan mówisz. Sam takich znam. Jedna kobieta to mówiła nawet, ze już nie ma co z tym ryżem i kaszą z Opieki robić i kurom daje... Wzięliby się za ogródek z czystej przyzwoitości.

jak to jest jedni dostaja bo sie należy
a drudzy napierdalaja i jeszcze gebe sie w nich wyciera
poz
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,

... A tak to Jest, ze jak se masz, to se napier...j. Tamci nie mają i im się należy.
dziś sprzedane 15szt dla klientów indywidualnych- cena bez zmian
Maryla
605917034
... A tak to Jest, ze jak se masz, to se napier...j. Tamci nie mają i im się należy.
No tak tylko ze jak im zaproponujesz jakš prace dorywczš to Cie miechem zabijš.
jak to jest jedni dostaja bo sie należy
a drudzy napierdalaja i jeszcze gebe sie w nich wycierapoz
Ano tak to jest;
opowieśći z naszego forum ;
trzeba mieć 100 loch w cyklu zamkniętym
300 loch żeby prosiaka sprzedawać
hektarów ponad 100 bo maszyny nie urobią na amortyzacje
więc się panowie nie dziwcie że na tych którym odebraliśćie miejsca pracy trzeba zapierdalać
i żeby było śmieszniej to nie doś że się hihotają to jeszcze Was podpierdalają ,bo prowadzić świński biznes na wsi w której 3 zapierdala ,a pozostali wypoczywają do lekkich i pachnących to nie należy

Zgadza się, dlatego napisałem, jak wtedy odpowiadają: jak se masz.....
niestety moja sprzedaż w stosunku do Waszych to cienizna 5.05 netto i to przy 59,96% mies. i wybiciu 82.93
Do jakiego zakładu sprzedawałeś tucznika i ile sztuk?
Wolę nie odpowiadac na to pytanie bo w okolicy albo sami pośrednicy którym nie mam zamiaru sprzedawac ,albo zakłady które pachną agonią ,albo mega ubojnia która kiedyś tam zrobiła mi świnki 35% procentowe ,także wolę handlowac z tym co teraz choc to zakrawa na kpine i ich strony ale przynajmniej płacą w terminie
UWAGA. CHCĘ OSTRZEC URZYTKOWNIKÓW FORUM ABY UWAŻALI NA HANDLOWCA Z ALEGRO /jego dane aukcji i adresu poniżej/.NARAZIŁ ON MNIE NA OLBRZYMIE KOSZTA. JEST POPROSTU CZŁOWIEKIEM NIEODPOWIEDZIALNYM, NIE UMIE NAWET ODEBRAĆ TELEFONU. DOKŁADNIE MOGĘ OPISAĆ PÓŻNIEJ.
Przedmiotem aukcji są używane KOJCE PORODOWE DLA MACIOR. Dostępne są różne rodzaje tego typu urządzeń o solidnej konstrukcji w bardzo dobrym stanie. Istnieje możliwość zakupu samych kojców, kojców wraz z wygrodami dla prosiąt jak również wyposażenie kompleksowe sektora porodowego (wraz z rusztami, paszociągami itp.)
Jest to towar produkcji duńskiej i niemieckiej - nieporównywalnie wyższej jakości niż nowe pojedynki wykonywane w Polsce.
Istnieje możliwość zakupu różnej ilości tych porodówek, jak również w połączeniu z dozownikami do paszy oraz z paszociągiem, czyli stworzenie kompleksowego systemu żywienia, czy też konfiguracja wyposażenia chlewni zgodnie z wymogami klienta.
Ponadto w sprzedaży są także inne używane elementy wyposażenia chlewni tj.
Wygrody dla tuczników oraz warchlaków
i wiele innych.
Kontakt: 515-502-430
Baza z wszystkimi urządzeniami i elementami wyposażenia chlewni zlokalizowana jest w miejscowości Rościszewo, położonej w centralnej Polsce 9 km od Sierpca (trasa nr 10, w połowie drogi między Warszawą a Toruniem).
_________________
wibar
wibar
Ty tam nie ostrzegaj za dużo dałeś się wyruchać i tyle
wyposażenie do chlewni się kupuje nowe , a nie złom
dopiero jak się kasa kończy to się sprzedaje jako złom
MASZ RACJE. ALE POCO KOLEŚ MA JESZCZE KOGOŚ WY.....?
wibar
akurat mieszkam w Sierpcu i kojce dla macior mam od niego.
w 2006 płaciłem 350 sztuka i do tej pory nie moge narzekać.
naturalnie pieniążki po przybyciu i rozładowaniu na podwórko, a termin płatności mu dałem jak ZM bo byłem po sporej inwestycji.
możesz dokładniej opisać sytuację wibar?
Cena 15 groszy do góry brak tucznika
09 widze, że zacząłeś tydzień od dobrej informacji, a to nie często Ci się zdarza. Może piszesz to bez takiego entuzjazmu, jak gdy piszesz o obniżkach, ale liczy się, że dobre informacje też przekazujesz.

caly zachod bez zmian
tel: 502 021 584
WARCHLAKI Z IMPORTU

W tym tygodniu ceny wszedzie ostro do gory...
ale PINI podniósł tylko 8 groszy na żywcu a inni aż 15? Duda cennika nie wystawił. To gdzie tak dobrze płacą na jakich skupach? Czyżby święta idą?

Duda podobno bez tucznika, ostatnio przedstawiciel az prosił sie kolegi o 30 szt
Navaho nie lubię antyreklamy, gdyż może mi zaszkodzić w interesach.Ale jeżeli się okaże, że nie zapłacił i nie myśli zapłacić, to wtedy napiszę co to za rzeżnia.

ja już pisałem, że ja bym się kolegi 0909 nie czepiał. Widocznie stąpa twardo po ziemi, a ceny na jego terenie slabe. Niejeden z nas żyje marzeniami i nadzieja, na 7 zł na wielkanoc. Były takie proroctwa. Póki co daleko do tego, a na moim terenie ZM tak przeciągaja terminy płatności, że niektórzy rolnicy już się z tego powodu leczą, ja też chyba niedługo zacznę. Maryli za to gratuluje i po cichu zazdroszczę odbiorcy.
- 11 Fora
- 2,099 Tematy
- 129.8 K Posty
- 0 Online
- 5,387 Członkowie