premiksy

sztuka90
Posty: 9
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 17:47
Lokalizacja: RYPIN

premiksy

Post autor: sztuka90 »

a co sadzicie o premiksach z firmy pro-bio.
Awatar użytkownika
mytotoksyna1
Posty: 6025
Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45

k

Post autor: mytotoksyna1 »

Kto stosuje koncentrat dla tuczników firmy VITFOOS. Dobry , efektywny, coś więcej na ten temat??
gratka
Posty: 241
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49

Re: k

Post autor: gratka »

mytotoksyna1 pisze:Kto stosuje koncentrat dla tuczników firmy VITFOOS. Dobry , efektywny, coś więcej na ten temat??

ja stosuję... dobre koncentraty i dobra cena:)
grzesiecki
Posty: 53
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 00:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: grzesiecki »

dobra cena ale dla kogo i jaka
jarki
Posty: 308
Rejestracja: środa 07 paź 2009, 10:17
Lokalizacja: kuj-pom

Re: k

Post autor: jarki »

mytotoksyna1 pisze:Kto stosuje koncentrat dla tuczników firmy VITFOOS. Dobry , efektywny, coś więcej na ten temat??
wozili mi kiedyś
jak byłto PROHAMIX to było bagienko :)
potem VITFOSS bagno :D
teraz HAGE szambo :lol:
dawno pozwalniali albo się zwolnili mądrzy,
a teraz jaki pan taki kram :evil:
gratka
Posty: 241
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49

Post autor: gratka »

ja na vitfoss nie moge narzekac... cena za 1 woreczek pro-vitamix super mam 45zł... oraz zuzycie na kg przyrostu mam 2,6kg wiec nie mam co narzekac... chociaz uwazam ze zawsze moze byc lepiej:) podstawa to zdrowotnosc i dobre warunki a efekty z kazda firma paszową bedą widoczne...
sztuka90
Posty: 9
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 17:47
Lokalizacja: RYPIN

zywienie pasze

Post autor: sztuka90 »

co lepej stosowac wzywieniu premiksy? czywlasne zboze i koncentraty lub prowity.
KAMIL0011
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 sty 2010, 13:41
Lokalizacja: LUBELSKIE

Post autor: KAMIL0011 »

WITAM STOSOWAŁEM JUŻ KILKA RÓŻNYCH FIRM ALE PROBIO SPRAWDZIŁO SIĘ - JA JESTEM ZADOWOLONY .
gratka
Posty: 241
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 20:49

Post autor: gratka »

stosuje ktoś premiksy firmy neorol?
Grześ1234
Posty: 636
Rejestracja: środa 18 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Grześ1234 »

A stosuje ktoś premiksy SANO????????
Robek
Posty: 368
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 10:27
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: zywienie pasze

Post autor: Robek »

sztuka90 pisze:co lepej stosowac wzywieniu premiksy? czywlasne zboze i koncentraty lub prowity.
Oczywiście, że premiksy- aktualnie wolno mówić na nie MPU - pod warunkiem, że ma sie pojęcie o mieszaniu paszy i podstawowy sprzęt do tego a także dostęp do pozostałych komponentów no i odpowiednią skalę produkcji !!
andrzej-guzik
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: andrzej-guzik »

No ja bym się nie zgodził że premiks wychodzi lepiej (chyba ze ta skala produkcji jest bardzo duża) osobiście zkręciłem paszę dla loch karmiących na premiksie i na koncentracie i ta na koncentracie wyszła mnie 100 taniej na tonie. Do tej na premiksie trzeba było tyle różnych dodatków nawrzucać że w rezultacie wyszło drożej. Wszystko zależy od tego co trzeba dodać i jaka jest cena na poszczególne składniki. Osobiście twierdzę że duża firma paszowa kupi je taniej niż indywidualny rolnik poza ty skrupulatnie wszystko policzyłem i dlatego mój wybór padł na koncentraty.
Awatar użytkownika
WOJCIECH1236
Posty: 711
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: WOJCIECH1236 »

Ja stosuję premiks bo wychodzi mnie taniej i są lepsze efekty, koncentraty są "cyganione"
loyer
Posty: 333
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 17:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: loyer »

Od około 5 miesięcy stosuję premiksy. Tucznik z Cehave natomiast warchlak z deheus. Efrekty zaczeło być widać tak po miesiącu, mieszanka tucznika wychodzi mnie jakieś 100 zł taniej niż na koncentracie i efekt duuużżżo lepszy, a stosowałem wiele koncentratów: deheus, cehave, nutrena, neorol i na żadnym nie miałem takich efektów patrząc z perspektywy "cena paszy=przyrosty".
magier
Posty: 507
Rejestracja: sobota 10 sty 2009, 23:58

Post autor: magier »

Mam pytanie:
Po ile teraz wychodzi wam pasza jak ja robicie sami? Pytam bo zastanawiam sie czy nie przejsc z gotowej na wlasna
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WOJCIECH1236
Posty: 711
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: WOJCIECH1236 »

magier pisze:Mam pytanie:
Po ile teraz wychodzi wam pasza jak ja robicie sami? Pytam bo zastanawiam sie czy nie przejsc z gotowej na wlasna
Pozdrawiam
Nie trzeba nic liczyć, wiadomo ze jak zrobisz sam to wyjdzie ci taniej. oczywiście jak masz o tym jakies pojęcie i sprzęt :)
magier
Posty: 507
Rejestracja: sobota 10 sty 2009, 23:58

Post autor: magier »

Ponowie pytanie bo to nie jest takie oczywiste. Zalezy po ile kto ma gotowa pasze:) Zapytam inaczej: Czy wlasna pasza wychodzi ponad czy ponizej 700zl na dzis?
Pozdrawiam
loyer
Posty: 333
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 17:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: loyer »

Wszystko zależy co zasypiesz. W tej chwili tucznik u mnie poniżej. Ale mam tanie komponenty :wink:
magier
Posty: 507
Rejestracja: sobota 10 sty 2009, 23:58

Post autor: magier »

Dzieki loyer.
Awatar użytkownika
WOJCIECH1236
Posty: 711
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 19:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: WOJCIECH1236 »

magier pisze:Ponowie pytanie bo to nie jest takie oczywiste. Zalezy po ile kto ma gotowa pasze:) Zapytam inaczej: Czy wlasna pasza wychodzi ponad czy ponizej 700zl na dzis?
Pozdrawiam
Jeśli kupujesz kolego pasze gotową po 700 zł to uwierz mi ze jesli zrobisz swoją nawet za powyzej 700 to wyjdziesz na tym lepiej... Żadna wytwórnia pasz nie sprzeda "DOBREJ" gotowej paszy za 700 zł bo jest to nie opłacalne. A zeby było opłacalne to trzeba pokombinować... Ja osobiście w koncentracie jednej z firm znalazłem całe ziarnka zboża :shock:
baraki
Posty: 4618
Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: baraki »

Istotny jest koszt paszy w przeliczeniu na kg przyrostu a nie po ile płacimy za tone czegoś tam.
Wybieramy grupę zwierząt, ważymy na wejściu, skarmiamy daną paszę a potem przychodzi pora na "sprawdzam"
Tylko tak można sprawdzic co jest ile warte.
loyer
Posty: 333
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 17:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: loyer »

Wcześniej już to pisałem, że porównywałem wartość wyprodukowanej paszy przez pryzmat: "cena paszy=przyrosty". Każdy wie że można wyprodukować nic nie wartą masę paszy. Kiedyś (koniec lat 90-ych) w mojej okolicy została otworzona wytwórnia pasz i raz na tydzień przywozili im 20 tonowy samochód żwiru... nie było widać żeby robili posadzek, ani budowali coś... Dodam że firma padła, i kupił ją znany producent pasz który nie skupuje już żwiru :lol:
magier
Posty: 507
Rejestracja: sobota 10 sty 2009, 23:58

Post autor: magier »

Na gotowej mam zuzycie 2,65 - 2,75 (od 20kg do 120kg), takze wyniki mam dobre. Nie pisalem ze kupuje po 700 tylko czy mozna zrobic samemu ponizej oczywiscie tak samo efektywnej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ