ceny śruty sojowej

andre
Posty: 1809
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: andre »

nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie
Don
Posty: 637
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Don »

trochę potaniało,
2130 netto w gdyni wobec 2330 na początku wrzesnia
nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

andre pisze:nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie
No ale chyba oprócz plazmy dokłada jakies inne białko.
Awatar użytkownika
mytotoksyna1
Posty: 6025
Rejestracja: czwartek 15 paź 2009, 11:45

Post autor: mytotoksyna1 »

[quote="andre"]nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie[/quote

no!! to niech tą plazmę zje......
nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

mytotoksyna1 pisze:
andre pisze:nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie[/quote

no!! to niech tą plazmę zje......
A co agresywny sie zrobi?????? Ogony i uszy będzie innym obżerał.
stan1069@o2.pl
Posty: 5786
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: stan1069@o2.pl »

nemezis pisze:U mnie kiele 250. Do hhhhh...ja czym to zastapic macie jakies tansze bialko.
Koncentratem proszę pana albo wysprzedać śmierdziele :lol: :lol:
tydzien temu miałem zamiar kupić worek soji żeby zrobić brojlerkowi paszy, którego miałem kupić odchowanego i jeszcze podtuczyć żeby był smaczny :lol:
już go nawet niosłem do bagażnika ale po drodze mi pani powiedziała ile on kosztuje i mi wypadl z rąk :roll: i powrócil na swoje poprzednie miejsce :wink: i jest problem albo ćwiartka z kurczaka albo kurczak dobrze upierzony jęczmienny 8)
nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

Koncentratem - Stan nie po to mam mieszalnik zeby przepłacac.
baraki
Posty: 4618
Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: baraki »

Jest pewien sposób na pozyskanie taniego, niemal darmowego białka, do jego produkcji wykorzystuje się... dżdżownice kalifornijskie. Wpuszcza się to robactwo w obornik oraz wszelkiego rodzaju odpady organiczne, tam sie to mnoży, objada się przerabiając wsad na wysokij jakości humus poszukiwany przez ogrodników, a jak juz przerobi cały to wystarczy wszystko przesiac przez sito i mamy substytut śruty sojowej który jest od niej znacznie lepszy pod względem składu aminokwasów i przyswajalności. Dżdzownice można skarmiac na świeżo jesli mamy linię do zywienia na mokro a po wysuszeniu można przechowywac w workach typu big-bag i używac wedle potrzeb. Posiadacze brojlerów jak np. Stan moga nawet pominąć etap przesiewania, cały proces separacji ptaki wykonaja samodzielnie.
Oczywiście to rozwiązanie najłatwiej moga wdrożyc ci którzy mają glęboką/płytką ściółkę gdyż w gnojowicy owe pożyteczne organizmy nie sa wstanie przezyć.
stan1069@o2.pl
Posty: 5786
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: stan1069@o2.pl »

Baraki a to nie białko zwierzece ?????
bo jak w rzeżni wykryją to mi mogą caaaałe stado zutylizować i umre z radości :o
Awatar użytkownika
MekkaB
Posty: 835
Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: MekkaB »

nemezis pisze:Koncentratem - Stan nie po to mam mieszalnik zeby przepłacac.
Witam w miarę dobry koncentrat Blattina 72zł x5worków =360 zł.
Bardzo dobry premiks tez Blattin 135 zł + 100 kg soja=135+260=395zł
nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

baraki pisze:Jest pewien sposób na pozyskanie taniego, niemal darmowego białka, do jego produkcji wykorzystuje się... dżdżownice kalifornijskie. Wpuszcza się to robactwo w obornik oraz wszelkiego rodzaju odpady organiczne, tam sie to mnoży, objada się przerabiając wsad na wysokij jakości humus poszukiwany przez ogrodników, a jak juz przerobi cały to wystarczy wszystko przesiac przez sito i mamy substytut śruty sojowej który jest od niej znacznie lepszy pod względem składu aminokwasów i przyswajalności. Dżdzownice można skarmiac na świeżo jesli mamy linię do zywienia na mokro a po wysuszeniu można przechowywac w workach typu big-bag i używac wedle potrzeb. Posiadacze brojlerów jak np. Stan moga nawet pominąć etap przesiewania, cały proces separacji ptaki wykonaja samodzielnie.
Oczywiście to rozwiązanie najłatwiej moga wdrożyc ci którzy mają glęboką/płytką ściółkę gdyż w gnojowicy owe pożyteczne organizmy nie sa wstanie przezyć.
Toz to perpetuum mobile Baraki nobla powinienes dostac własnie rozwiazałes problem głodu i niedozywienia na swiecie :)
andre
Posty: 1809
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: andre »

mytotoksyna1 pisze:
andre pisze:nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie[/quote

no!! to niech tą plazmę zje......
nie będę polemizował bo nie biore w ogóle po uwage stosowania plazmy w żywieniu tuczników ,dziś nie są czasy na eksperymenty ,wiadomo papier z zaleceniami przyjmie wszystko a jak naprawde kabanki zareagują ? oto jest pytanie na które nie chce mi się szukac odpowiedzi
nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

MekkaB pisze:
nemezis pisze:Koncentratem - Stan nie po to mam mieszalnik zeby przepłacac.
Witam w miarę dobry koncentrat Blattina 72zł x5worków =360 zł.
Bardzo dobry premiks tez Blattin 135 zł + 100 kg soja=135+260=395zł
mam tansze premiksy i soje
Awatar użytkownika
MekkaB
Posty: 835
Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: MekkaB »

[/quote] mam tansze premiksy i soje[/quote]

szczęsciaż
baraki
Posty: 4618
Rejestracja: środa 29 paź 2008, 17:55
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: baraki »

nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

MekkaB pisze:
mam tansze premiksy i soje[/quote]

szczęsciaż[/quote] Mekka to nie szczescie tylko u Ciebie cos drogo ,przycisnij dostawce, szukaj innego i nie daj sobie wciskac kitu ze gdzies u innego goscia ten sam towar jest droższy.Przy zakupie towaru trzeba tak samo twardo targowac sie jak przy sprzedaży ogonów.
$$$$$
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 15:37

Post autor: $$$$$ »

ja dziś mam w ofercie po 2060 loco port na 14 dni -14 zł za przedpłatę dowozimy w każde miejsce
Don
Posty: 637
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Don »

Ważę worki z soją która kupiłem jakiś czas temu w dobrej cenie i zamiast 50kg jest 48kg-48,5kg
czyli 2kg razy 20 worków razy 2,5zł/kg daje nam 100zł na tonie w plecy
nemezis
Posty: 2899
Rejestracja: piątek 04 lut 2011, 18:37

Post autor: nemezis »

to wez ja jeszcze na łyzke i polej octem
andre
Posty: 1809
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: andre »

2230 /t brutto
tabou
Posty: 798
Rejestracja: środa 01 lut 2012, 07:37

Post autor: tabou »

w porcie dziś 1878 netto
andre
Posty: 1809
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: andre »

2230 brutto / workowana
niecew8
Posty: 228
Rejestracja: wtorek 21 gru 2010, 18:05
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: niecew8 »

2250 brutto workowana z dowozem
Awatar użytkownika
bog66
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:18

Post autor: bog66 »

2165zł dzisiaj dostawa
Awatar użytkownika
marek mokwa
Posty: 634
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2007, 21:00
Lokalizacja: --SUBKOWY
Kontakt:

Post autor: marek mokwa »

WITAM 1830 NETTO PORT Z WŁASNYM ODBIOREM
Loza0608
Posty: 106
Rejestracja: piątek 07 gru 2012, 15:15
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Loza0608 »

1800 netto w porcie minimum łódka :D
Vistula
Posty: 69
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Vistula »

Loza0608 pisze:1800 netto w porcie minimum łódka :D
gdzie to kupić? w sensie w jaki sposób skontaktować się z nimi itp itd
Awatar użytkownika
zzetor11441
Posty: 222
Rejestracja: środa 05 gru 2012, 20:24
Lokalizacja: WLKP

Post autor: zzetor11441 »

To tanieje czy idzie do góry bo patrzałem w necie to idzie do góry a pytałem się tego co rozwozi pasze to mówił że na dół.
jaqbn
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Lokalizacja: Wikp.

....

Post autor: jaqbn »

workowana 2040 netto ( 10 ton)
Vistula
Posty: 69
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Vistula »

ale mam pytanie kto z tego portu sprzedaje? jakiś telefon czy inny kontakt żeby można było się popytać.
krzywy
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01

Post autor: krzywy »

Sojowa workowana 1984 netto, rzepakowa- 1248 netto. Dostarczone w środę z Agroloku.
andre
Posty: 1809
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 22:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: andre »

propozycja z Agroloku 2090 /T brutto worek
Awatar użytkownika
Glebiusz
Posty: 109
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 01:00
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post autor: Glebiusz »

śruta sojowa 2046 zł/t brutto (big bag 500 kg),
otręby pszenne 800 zł/t brutto (worki 24 kg),
podane ceny z dzisiejszych zakupów w Agroloku
krzywy
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01

Post autor: krzywy »

sojowa 1891, rzepakowa 1279 zł netto, otręby 773. Agrolok
marucha
Posty: 2491
Rejestracja: czwartek 30 cze 2011, 07:33

Post autor: marucha »

otręby 645, rzepakowa 1185, słonecznik 1110. sojowa 1810. luz, pełne łódki.
różni dostawcy
Pablo80
Posty: 1614
Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Pablo80 »

Soje kupuje troche drożej, rzepak i otręby taniej niż w agroloku. Dużo ostatnio się słyszy o fałszowaniu soi, szczególnie kredą paszową. Tak organoleptycznie bez badań na co zwracacie uwagę przy zakupie soi gdy ją widzicie. Chodzi o mniejsze ilości bo na łódki to wiadomo, że opłaci się dać do analizy. Ja kupuje workowaną ostatnio z jednego żródła i jest bardzo gruba. Jakby płatki sojowe, praktycznie nie ma frakcji drobnej pylistej. Worek z etykietą, nazwa firmy pakującej. Z tej samej firmy biorę rzepak. Bardzo świeży jest zawsze,nawet pachnie świeżością. Uważam,że jakość dobra, ale specem nie jestem bo nigdy do analizy nie dawałem. Ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem w tej dziedzinie?
krzywy
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01

Post autor: krzywy »

Podałem ceny z tego tygodnia w workach. Soja ok. 10t, rzepak prawie połowę tego, otręby 2t.
stan1069@o2.pl
Posty: 5786
Rejestracja: sobota 09 kwie 2011, 19:50
Lokalizacja: Malopolska

Post autor: stan1069@o2.pl »

To nie jest falszowanie soji kredą tylko z tego co pamietam mniejszy wat na ten koncentrat :lol: :lol: :lol:
Pablo80
Posty: 1614
Rejestracja: środa 23 mar 2011, 11:32
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Pablo80 »

Tak, tylko wtedy jest jakaś etykieta. Przy tych cenach każde dosypanie czegoś taniego daje niezłą kasę nieuczciwym pośrednikom.
krzywy
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 19:01

Post autor: krzywy »

Kilka razy się zdarzyło, że worki się zgadzały, ale na wadze ogólnej brakowało.
Marcin1606
Posty: 359
Rejestracja: środa 20 kwie 2011, 22:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Marcin1606 »

Soja w workach z dostawą do domu dzisiaj przywieziona 2080 zł brutto tona.
andrzej-guzik
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 09:40
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: andrzej-guzik »

Słyszałem że soję bardzo ładnie da się fałszować kukurydzą.
Awatar użytkownika
MekkaB
Posty: 835
Rejestracja: piątek 25 lut 2011, 11:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: MekkaB »

Dlatego im grubsza tym lepiej. Ostatnio płaciłem 2120 w workach.
Don
Posty: 637
Rejestracja: czwartek 24 maja 2007, 19:34
Lokalizacja: wlkp

Post autor: Don »

Soja 2010 rzepak 1380 , worek brutto.
Ten rzepak to juz zbytnio się nie kalkuluje dodawać warchlakowi zamiast soji
zorro
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: dankowice trzecie

Post autor: zorro »

tanio macie tą soje bo u nas wszyscy po 2200zł w workach i o dziwo kilka razy zauważyłem całe ziarno kukurydzy więc co jest?
jaqbn
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Lokalizacja: Wikp.

...

Post autor: jaqbn »

... dzis kupowana , workowana 1810 netto
turbogrocho49
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 20:15
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: turbogrocho49 »

gdzie taka cena?w worku
jaqbn
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Lokalizacja: Wikp.

...

Post autor: jaqbn »

turbogrocho49 pisze:gdzie taka cena?w worku
Firma Kalinowski z Wlkp.
mcrobb
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2009, 22:25
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: mcrobb »

1740 netto luz z transportem.
jaqbn
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 20:44
Lokalizacja: Wikp.

....

Post autor: jaqbn »

dziś worek 1810 netto
ODPOWIEDZ