Strona 3 z 11
: czwartek 13 wrz 2012, 20:19
autor: andre
nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie
: czwartek 13 wrz 2012, 20:59
autor: Don
trochę potaniało,
2130 netto w gdyni wobec 2330 na początku wrzesnia
: czwartek 13 wrz 2012, 21:54
autor: nemezis
andre pisze:nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie
No ale chyba oprócz plazmy dokłada jakies inne białko.
: czwartek 13 wrz 2012, 22:32
autor: mytotoksyna1
[quote="andre"]nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie[/quote
no!! to niech tą plazmę zje......
: piątek 14 wrz 2012, 07:37
autor: nemezis
mytotoksyna1 pisze:andre pisze:nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie[/quote
no!! to niech tą plazmę zje......
A co agresywny sie zrobi?????? Ogony i uszy będzie innym obżerał.
: piątek 14 wrz 2012, 10:04
autor: stan1069@o2.pl
nemezis pisze:U mnie kiele 250. Do hhhhh...ja czym to zastapic macie jakies tansze bialko.
Koncentratem proszę pana albo wysprzedać śmierdziele
tydzien temu miałem zamiar kupić worek soji żeby zrobić brojlerkowi paszy, którego miałem kupić odchowanego i jeszcze podtuczyć żeby był smaczny
już go nawet niosłem do bagażnika ale po drodze mi pani powiedziała ile on kosztuje i mi wypadl z rąk

i powrócil na swoje poprzednie miejsce

i jest problem albo ćwiartka z kurczaka albo kurczak dobrze upierzony jęczmienny

: piątek 14 wrz 2012, 10:21
autor: nemezis
Koncentratem - Stan nie po to mam mieszalnik zeby przepłacac.
: piątek 14 wrz 2012, 10:33
autor: baraki
Jest pewien sposób na pozyskanie taniego, niemal darmowego białka, do jego produkcji wykorzystuje się... dżdżownice kalifornijskie. Wpuszcza się to robactwo w obornik oraz wszelkiego rodzaju odpady organiczne, tam sie to mnoży, objada się przerabiając wsad na wysokij jakości humus poszukiwany przez ogrodników, a jak juz przerobi cały to wystarczy wszystko przesiac przez sito i mamy substytut śruty sojowej który jest od niej znacznie lepszy pod względem składu aminokwasów i przyswajalności. Dżdzownice można skarmiac na świeżo jesli mamy linię do zywienia na mokro a po wysuszeniu można przechowywac w workach typu big-bag i używac wedle potrzeb. Posiadacze brojlerów jak np. Stan moga nawet pominąć etap przesiewania, cały proces separacji ptaki wykonaja samodzielnie.
Oczywiście to rozwiązanie najłatwiej moga wdrożyc ci którzy mają glęboką/płytką ściółkę gdyż w gnojowicy owe pożyteczne organizmy nie sa wstanie przezyć.
: piątek 14 wrz 2012, 12:04
autor: stan1069@o2.pl
Baraki a to nie białko zwierzece ?????
bo jak w rzeżni wykryją to mi mogą caaaałe stado zutylizować i umre z radości

: piątek 14 wrz 2012, 14:49
autor: MekkaB
nemezis pisze:Koncentratem - Stan nie po to mam mieszalnik zeby przepłacac.
Witam w miarę dobry koncentrat Blattina 72zł x5worków =360 zł.
Bardzo dobry premiks tez Blattin 135 zł + 100 kg soja=135+260=395zł
: piątek 14 wrz 2012, 20:15
autor: nemezis
baraki pisze:Jest pewien sposób na pozyskanie taniego, niemal darmowego białka, do jego produkcji wykorzystuje się... dżdżownice kalifornijskie. Wpuszcza się to robactwo w obornik oraz wszelkiego rodzaju odpady organiczne, tam sie to mnoży, objada się przerabiając wsad na wysokij jakości humus poszukiwany przez ogrodników, a jak juz przerobi cały to wystarczy wszystko przesiac przez sito i mamy substytut śruty sojowej który jest od niej znacznie lepszy pod względem składu aminokwasów i przyswajalności. Dżdzownice można skarmiac na świeżo jesli mamy linię do zywienia na mokro a po wysuszeniu można przechowywac w workach typu big-bag i używac wedle potrzeb. Posiadacze brojlerów jak np. Stan moga nawet pominąć etap przesiewania, cały proces separacji ptaki wykonaja samodzielnie.
Oczywiście to rozwiązanie najłatwiej moga wdrożyc ci którzy mają glęboką/płytką ściółkę gdyż w gnojowicy owe pożyteczne organizmy nie sa wstanie przezyć.
Toz to perpetuum mobile Baraki nobla powinienes dostac własnie rozwiazałes problem głodu i niedozywienia na swiecie

: piątek 14 wrz 2012, 20:27
autor: andre
mytotoksyna1 pisze:andre pisze:nie testowałem jeszcze tego ale mój żywieniowiec twierdzi że 15 kg plazmy na tone zastępuje soje i daje oszczędnosci około 50 zeta na tonie[/quote
no!! to niech tą plazmę zje......
nie będę polemizował bo nie biore w ogóle po uwage stosowania plazmy w żywieniu tuczników ,dziś nie są czasy na eksperymenty ,wiadomo papier z zaleceniami przyjmie wszystko a jak naprawde kabanki zareagują ? oto jest pytanie na które nie chce mi się szukac odpowiedzi
: piątek 14 wrz 2012, 21:20
autor: nemezis
MekkaB pisze:nemezis pisze:Koncentratem - Stan nie po to mam mieszalnik zeby przepłacac.
Witam w miarę dobry koncentrat Blattina 72zł x5worków =360 zł.
Bardzo dobry premiks tez Blattin 135 zł + 100 kg soja=135+260=395zł
mam tansze premiksy i soje
: piątek 14 wrz 2012, 21:23
autor: MekkaB
[/quote] mam tansze premiksy i soje[/quote]
szczęsciaż
: piątek 14 wrz 2012, 22:07
autor: baraki
: sobota 15 wrz 2012, 08:10
autor: nemezis
MekkaB pisze:
mam tansze premiksy i soje[/quote]
szczęsciaż[/quote] Mekka to nie szczescie tylko u Ciebie cos drogo ,przycisnij dostawce, szukaj innego i nie daj sobie wciskac kitu ze gdzies u innego goscia ten sam towar jest droższy.Przy zakupie towaru trzeba tak samo twardo targowac sie jak przy sprzedaży ogonów.
: środa 19 wrz 2012, 09:08
autor: $$$$$
ja dziś mam w ofercie po 2060 loco port na 14 dni -14 zł za przedpłatę dowozimy w każde miejsce
: czwartek 27 wrz 2012, 12:06
autor: Don
Ważę worki z soją która kupiłem jakiś czas temu w dobrej cenie i zamiast 50kg jest 48kg-48,5kg
czyli 2kg razy 20 worków razy 2,5zł/kg daje nam 100zł na tonie w plecy
: czwartek 27 wrz 2012, 13:35
autor: nemezis
to wez ja jeszcze na łyzke i polej octem
: wtorek 16 paź 2012, 22:07
autor: andre
2230 /t brutto
: środa 17 paź 2012, 12:52
autor: tabou
w porcie dziś 1878 netto
: środa 21 lis 2012, 22:59
autor: andre
2230 brutto / workowana
: czwartek 22 lis 2012, 23:25
autor: niecew8
2250 brutto workowana z dowozem
: piątek 23 lis 2012, 01:19
autor: bog66
2165zł dzisiaj dostawa
: poniedziałek 26 lis 2012, 22:23
autor: marek mokwa
WITAM 1830 NETTO PORT Z WŁASNYM ODBIOREM
: piątek 07 gru 2012, 21:06
autor: Loza0608
1800 netto w porcie minimum łódka

: piątek 07 gru 2012, 21:39
autor: Vistula
Loza0608 pisze:1800 netto w porcie minimum łódka

gdzie to kupić? w sensie w jaki sposób skontaktować się z nimi itp itd
: sobota 08 gru 2012, 00:08
autor: zzetor11441
To tanieje czy idzie do góry bo patrzałem w necie to idzie do góry a pytałem się tego co rozwozi pasze to mówił że na dół.
....
: sobota 08 gru 2012, 10:43
autor: jaqbn
workowana 2040 netto ( 10 ton)
: sobota 08 gru 2012, 12:00
autor: Vistula
ale mam pytanie kto z tego portu sprzedaje? jakiś telefon czy inny kontakt żeby można było się popytać.
: sobota 08 gru 2012, 23:07
autor: krzywy
Sojowa workowana 1984 netto, rzepakowa- 1248 netto. Dostarczone w środę z Agroloku.
: niedziela 13 sty 2013, 21:22
autor: andre
propozycja z Agroloku 2090 /T brutto worek
: piątek 18 sty 2013, 21:58
autor: Glebiusz
śruta sojowa 2046 zł/t brutto (big bag 500 kg),
otręby pszenne 800 zł/t brutto (worki 24 kg),
podane ceny z dzisiejszych zakupów w Agroloku
: piątek 08 lut 2013, 20:49
autor: krzywy
sojowa 1891, rzepakowa 1279 zł netto, otręby 773. Agrolok
: piątek 08 lut 2013, 21:26
autor: marucha
otręby 645, rzepakowa 1185, słonecznik 1110. sojowa 1810. luz, pełne łódki.
różni dostawcy
: piątek 08 lut 2013, 22:55
autor: Pablo80
Soje kupuje troche drożej, rzepak i otręby taniej niż w agroloku. Dużo ostatnio się słyszy o fałszowaniu soi, szczególnie kredą paszową. Tak organoleptycznie bez badań na co zwracacie uwagę przy zakupie soi gdy ją widzicie. Chodzi o mniejsze ilości bo na łódki to wiadomo, że opłaci się dać do analizy. Ja kupuje workowaną ostatnio z jednego żródła i jest bardzo gruba. Jakby płatki sojowe, praktycznie nie ma frakcji drobnej pylistej. Worek z etykietą, nazwa firmy pakującej. Z tej samej firmy biorę rzepak. Bardzo świeży jest zawsze,nawet pachnie świeżością. Uważam,że jakość dobra, ale specem nie jestem bo nigdy do analizy nie dawałem. Ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem w tej dziedzinie?
: piątek 08 lut 2013, 23:02
autor: krzywy
Podałem ceny z tego tygodnia w workach. Soja ok. 10t, rzepak prawie połowę tego, otręby 2t.
: piątek 08 lut 2013, 23:09
autor: stan1069@o2.pl
: piątek 08 lut 2013, 23:15
autor: Pablo80
Tak, tylko wtedy jest jakaś etykieta. Przy tych cenach każde dosypanie czegoś taniego daje niezłą kasę nieuczciwym pośrednikom.
: piątek 08 lut 2013, 23:28
autor: krzywy
Kilka razy się zdarzyło, że worki się zgadzały, ale na wadze ogólnej brakowało.
: wtorek 12 lut 2013, 23:48
autor: Marcin1606
Soja w workach z dostawą do domu dzisiaj przywieziona 2080 zł brutto tona.
: środa 13 lut 2013, 11:42
autor: andrzej-guzik
Słyszałem że soję bardzo ładnie da się fałszować kukurydzą.
: środa 13 lut 2013, 11:47
autor: MekkaB
Dlatego im grubsza tym lepiej. Ostatnio płaciłem 2120 w workach.
: piątek 15 lut 2013, 09:46
autor: Don
Soja 2010 rzepak 1380 , worek brutto.
Ten rzepak to juz zbytnio się nie kalkuluje dodawać warchlakowi zamiast soji
: piątek 15 lut 2013, 10:33
autor: zorro
tanio macie tą soje bo u nas wszyscy po 2200zł w workach i o dziwo kilka razy zauważyłem całe ziarno kukurydzy więc co jest?
...
: piątek 15 lut 2013, 13:07
autor: jaqbn
... dzis kupowana , workowana 1810 netto
: piątek 15 lut 2013, 13:34
autor: turbogrocho49
gdzie taka cena?w worku
...
: piątek 15 lut 2013, 18:44
autor: jaqbn
turbogrocho49 pisze:gdzie taka cena?w worku
Firma Kalinowski z Wlkp.
: poniedziałek 18 lut 2013, 13:16
autor: mcrobb
1740 netto luz z transportem.
....
: poniedziałek 18 lut 2013, 14:26
autor: jaqbn
dziś worek 1810 netto