Strona 33 z 80
ceny skupu zbóż
: sobota 12 maja 2012, 21:14
autor: długi
Kolego Krzywy i tu się mylisz, bo podjeżdżają dwie lub trzy łódki i sypią luzem i w Polske . Worki do zwrotu.Dobrze napisał Populista "to wykorzystają różnego rodzaju szuje co to nie sieją a plon chcieli by zebrać".Co do chrząszczy zawiozłem sąsiadowi pszenice na mąkę do młyna z wołkiem ,pracownik mówi do właściciela o robaku ,a on żeby brać.Póżniej się okazało , że to była wymiana wołek za mola.
: sobota 12 maja 2012, 22:09
autor: nemezis
No to przynajmniej tłuciejsza maka była
Re: ceny skupu zbóż
: sobota 12 maja 2012, 22:19
autor: stan1069@o2.pl
długi pisze:Kolego Krzywy i tu się mylisz, bo podjeżdżają dwie lub trzy łódki i sypią luzem i w Polske . Worki do zwrotu.Dobrze napisał Populista "to wykorzystają różnego rodzaju szuje co to nie sieją a plon chcieli by zebrać".Co do chrząszczy zawiozłem sąsiadowi pszenice na mąkę do młyna z wołkiem ,pracownik mówi do właściciela o robaku ,a on żeby brać.Póżniej się okazało , że to była wymiana wołek za mola.
Bujasz

: sobota 12 maja 2012, 22:33
autor: Muchozolali
rozne cyrki w Polsce sa
: niedziela 13 maja 2012, 20:50
autor: krzywy
Długi, zboże kupuję z różnych źródeł. Kierowcy czasami mówili o handlarzach, co nawet nie oglądając zboża, zarabiali więcej niż rolnik, który je wyprodukował.
ceny skupu zbóż
: niedziela 13 maja 2012, 20:54
autor: długi
Zgadza się
: środa 16 maja 2012, 10:04
autor: nemezis
Aktualnie po ile płacicie za zboże.
: środa 16 maja 2012, 11:49
autor: tabou
tyle w tych stronach
gr-parcewo.pl
: czwartek 17 maja 2012, 07:20
autor: tabou
czyżby reszta szła na gotowcach albo są w trakcie wykupywania biletu do innego pociągu?
: czwartek 17 maja 2012, 09:03
autor: mietko75
Ja mógłbym napisać po ile jest na naszych ryneczkach , ale zaraz dostałbym baty że przesadzam , więc siedzę cicho .
...
: czwartek 17 maja 2012, 09:14
autor: jaqbn
Ja dałem sobie spokuj z zbozami. Pasza LP - 1015 netto , pasza tucznikowa - słaba co prawda ale sam ją sobie wzbogacam - 1070 netto. A jęczmień 1000 netto. A co najwazniejsze - kupujac zboze musisz sie użerać z gosciem który nie wiadomo ile chce i jeszcze po to jechac i zapłacic gotówką. W paszarni to ja jestem panem sytuacji , mam terminy i nie musze słuchać pier....a.
: czwartek 17 maja 2012, 09:17
autor: tabou
ty nie pisz po ile na ryneczkach tylko po ile kupujesz. U nas na ryneczkach kupują hodowcy gołębi i kanarków a sprzedają też hobbyści. Rynek to taki rytuał. Zajechał z 10 woreczkami, pogadał z kumplami, sprzedał pół woreczka i wrócił do domu. Takie bezstresowe życie. Raj na ziemi.
: czwartek 17 maja 2012, 11:33
autor: arek
dziś kupiłem jęczmień po 950 zeta i zgadzam się z Jaqbn sprzedający na targu to jak szejki ma kilka woreczków a czuje się jak by miał z 1 mln ton nawet worka z wózka ciężko mu przerzucić bo go w krzyżu lupie tak sobie myślę ze po żniwach to przejadę się z kilka razy na taki targ i będę ich wnerwiał jak za jęczmień zaproponuje z dwie setki i pokaże gdzie ma zanieść
: czwartek 17 maja 2012, 11:56
autor: baraki
Jeśli kupuje zboże na targu to ograniczam się do wręczenia sprzedającemu wizytówki z adresem, mapka dojazdu do mojego gospodarstwa i nr tel oraz ofertą cenową. Jeśli sprzedający przywozi w workach to do niego należy wysypanie z nich w moim magazynie.
: czwartek 17 maja 2012, 12:14
autor: tabou
a jak przyczepa bez wywrotu to szufla rolnika czy dajesz swoją?
: czwartek 17 maja 2012, 12:16
autor: arek
oj Baraki to chyba dawno nie byleś na targowisku bo już to widzę jak gościu popierdziela przyczepka 50 km z dwoma metrami zboża dziś to role się trochę odwróciły to my popierdzielmy jak chcemy coś kupić ale to się zmieni
: czwartek 17 maja 2012, 13:48
autor: kaBAD
jaqbn gdzie kupujesz ten tucznik ?
muszę też trochę dokupić
: czwartek 17 maja 2012, 13:51
autor: nemezis
arek pisze:dziś kupiłem jęczmień po 950 zeta i zgadzam się z Jaqbn sprzedający na targu to jak szejki ma kilka woreczków a czuje się jak by miał z 1 mln ton nawet worka z wózka ciężko mu przerzucić bo go w krzyżu lupie tak sobie myślę ze po żniwach to przejadę się z kilka razy na taki targ i będę ich wnerwiał jak za jęczmień zaproponuje z dwie setki i pokaże gdzie ma zanieść
Na targu to sie ostatnio pytałem takiego szejka po ile jeczmien -Odpowiedział po 60.No to ja na to czy ta cena za jeczmionek razem z przyczepkš-[SZEJK] chyba sie wkur.....ł bo powiedział ze interesów ze mnš nie bedzie robił.Arek nastepnym razem powiedz ze jestes zainteresowany kupnem 10 ton pakowane po 5 kg, bo cie łupie w dup....e
: czwartek 17 maja 2012, 13:55
autor: nemezis
baraki pisze:Jeśli kupuje zboże na targu to ograniczam się do wręczenia sprzedającemu wizytówki z adresem, mapka dojazdu do mojego gospodarstwa i nr tel oraz ofertą cenową. Jeśli sprzedający przywozi w workach to do niego należy wysypanie z nich w moim magazynie.
A jaka ta oferta cenowa aktualnie u ciebie.
: czwartek 17 maja 2012, 13:57
autor: stan1069@o2.pl
baraki pisze:Jeśli kupuje zboże na targu to ograniczam się do wręczenia sprzedającemu wizytówki z adresem, mapka dojazdu do mojego gospodarstwa i nr tel oraz ofertą cenową. Jeśli sprzedający przywozi w workach to do niego należy wysypanie z nich w moim magazynie.
Baraki obecne sprzedający mają swoją chwile i nie jeden tę wizytóweczke kazał by ci wsadzidż sobie w du...
: czwartek 17 maja 2012, 13:59
autor: Peron
Ja na targu nie byłem już chyba ze dwa lata. Jak tam jadę, to chory się robię. Ostatnio jak jeździłem, to prosięta były drogie i mało. Trochę kupiłem sam, resztę musiałem od handlarzy, żeby na pusto nie wracać. Tam obowiązuje kolejka. Jak chcesz kupować bez kolejki nie od handlarzy, to mordobicie pewne. To samo ze zbożem i workami, jak kolega zauważył. Najlepiej przesypuj, żeby mu worek oddać, jakby to było 50 lat temu, kiedy babki worki z płótna szyły i cerowały. I stoją paniska i myślą, że są panami świata. Tak więc co mogę, kupuje telefonicznie.
: czwartek 17 maja 2012, 14:00
autor: nemezis
Stan moze i masz racje tylko ze na takim targu to mało rolnika tylko sama wsza handlarz
: czwartek 17 maja 2012, 14:49
autor: stan1069@o2.pl
10 ton jęczmienia 900 / tona brutto byłe tarnowskie szuka kupca
: czwartek 17 maja 2012, 15:24
autor: nemezis
Po starej znajomosci jak dowieziesz wezme /byłe Torunskie.
: czwartek 17 maja 2012, 16:03
autor: jaqbn
kaBAD pisze:jaqbn gdzie kupujesz ten tucznik ?
muszę też trochę dokupić
Z agrifirm - byłe CHV - do końca tygodnia mają ten cennik ( cena nie zawiera transporu - mam swój )
: czwartek 17 maja 2012, 21:14
autor: baraki
tabou pisze:a jak przyczepa bez wywrotu to szufla rolnika czy dajesz swoją?
Szufel ci u mnie dostatek w najlepszym gatunku z alu blachy więc rolnik jak najbardziej mooże korzystać z mojego sprzetu.
oj Baraki to chyba dawno nie byleś na targowisku bo już to widzę jak gościu popierdziela przyczepka 50 km z dwoma metrami zboża dziś to role się trochę odwróciły to my popierdzielmy jak chcemy coś kupić ale to się zmieni
No fakt nie byłem juz szmat czasu! Ostatnio zaopatruje się u jednego rolnika, juz drugi rok z rzędu, mój traktor jego przyczepy i załadunek. Ceny ustalamy rozsadne dla obu stron, termin płatności też zaleznie od potrzeb, każdemu życze takiej współpracy

: piątek 18 maja 2012, 16:12
autor: PO-pulista
Praktycznie targi zbożem przestały już istnieć w moich stronach. Co prawda targ duży jak nigdy jeszcze w historii nie był przyczyniły się do tego otwarte granice przez które przybyli do Polski Bułgarzy i Rumuni. Tylko zboża na tym targu jest może z 1 tona przywieziona przez handlujących warzywami. Ostatni raz pytałem się o cenę chyba z dwa lata temu i jak ją usłyszałem to odeszła mi ochota od zaglądania w ten rejon targu. Ten który tam kupi zboże to musi być hobbysta w całym calu gdyż ani 7 zł za świnie nie zrekompensuje tej ceny oraz wjazdu dosłownie po ludziach żeby odebrać towar. Każdy ma prawo żądać za swój towar ile chce i widocznie im przy okazji sprzedaży warzyw opłaca się dodatkowo zarobić te 10-20 zł na kwintalu zboża tylko muszą znalezć jelenia hobbystę.
: sobota 19 maja 2012, 20:48
autor: krzywy
Na targu czasami można kupić taniej niż przy kupnie całej łódki. Jak sprzedajesz 10 świń masz inną cenę niż przy 100 sztukach.
: niedziela 20 maja 2012, 09:49
autor: PO-pulista
Taniej to można było kupić na targu w moich okolicach 15-20 lat temu puki sprzedawali tam producenci i handlarze zbożem. Teraz gdy zajmują się tym tylko sprzedający warzywa jest drogo czy to po żniwach czy przed.Prawdę mówiąc drobnych producentów zbóż wykończyły niskie ceny w latach 90-siątych oraz na początku tego wieku a 100 ha rolnik to ma gdzieś targi i sprzedaż 100 kg zboża.
: niedziela 20 maja 2012, 14:04
autor: baraki
Wprawdzie nie byłem juz na targu za zbożem ze dwa lata ale w moich stronach to często było tak że rolnicy przywozili na targ pare worków żeby zaprezentować swój towar a w magazynie mieli po kilkadziesiąt ton.
: niedziela 20 maja 2012, 17:54
autor: krzywy
Niektórzy co mają warzywa mają też kilkanaście ha zboża. Trzeba robić zmianowanie.
: niedziela 20 maja 2012, 21:42
autor: andre
Jutro 750 brutto pszenżyto
: niedziela 20 maja 2012, 22:05
autor: Arek39
andre gdzie takie ceny?
: niedziela 20 maja 2012, 22:13
autor: andre
tajemnica handlowa

ale na szczęście są takie
: poniedziałek 21 maja 2012, 00:44
autor: turbogrocho49
ja w tym tygodniu kupilem 7 t po 800
: piątek 25 maja 2012, 22:17
autor: robert0169
a ja 29t po 820 pszenica
: piątek 25 maja 2012, 23:31
autor: tabou
a u Mietka stale powyżej zeta. Ten to ma szczęście do dobrych cen.
: sobota 26 maja 2012, 12:18
autor: PO-pulista
Jak macie okazję kupować w tej cenie to nie ma się co zastanawiać , a Ty Marucha trzymaj to swoje zboże gdyż tanio na rynku zbożowym to już było. Po żniwach ceny na pewno nie będą niższe niż obecnie i może Ty tez bez żadnych targów dostaniesz powyżej 1 zł za kg.
: sobota 26 maja 2012, 23:18
autor: sanczo44
nie tylko WIELKOPOLSKA sieje zboże , u nas w porządu damy radę
: niedziela 27 maja 2012, 07:39
autor: tomek11
Witam, wie ktoś może ile kosztuje pakowanie ze śrutowaniem w rękaw mokrej kukurydzy? Jaka jest różnica cenowa między suszeniem a zakiszaniem kukurydzy w rękaw? Z góry dziękuje za info
: niedziela 27 maja 2012, 09:18
autor: Rolmix
z tego co kojarzę to chyba zakiszanie w rękaw to coś około 50-70 zł od tony zależy ile a suszenie to zależy od wilgotności ale mniej niż 100 od tony na pewno nie i to pod warunkiem że będzie max 25% a przy 30% to około 130zł ale najlepiej to kupić śrutownik do ccm i samemu zakisić
: niedziela 27 maja 2012, 10:27
autor: PO-pulista
sanczo44 pisze:nie tylko WIELKOPOLSKA sieje zboże , u nas w porządu damy radę
To możecie się cieszyć, będziecie mieć dobre plony, cena zboża będzie wysoka, nie pozostaje nic jak liczyć kasiorę.
: niedziela 27 maja 2012, 13:04
autor: tomek11
Też tak myśle, że najtaniej byłoby samemu ześrutować na pryzmę, tylko czy taką kukurydzę mokrą po śrutowaniu a przed zakiszeniem trzeba ugnieść?
: niedziela 27 maja 2012, 13:30
autor: Rolmix
ja kupiłem taki śrutownik za 8 tyś zmielił z 300 ton także zwrócił się 3 razy w jednym roku a ugniatanie to polega na przejściu po pryzmie z łopatą wyrównaniu przyklepaniu i żadnych strat nie ma tylko szczelnie folią przykryć ipiaskiem przysypać aby nie było widać foli i cała filozofia
: niedziela 27 maja 2012, 14:04
autor: tomek11
Aha czyli nie trzeba tego ugniatać tak jak przy zwykłej kiszonce, a jeszcze się spytam czy na dnie też wykładałeś folią czy tylko przykryłeś na wierzchu?
Ceny zbóż po żniwach
: czwartek 07 cze 2012, 21:57
autor: marcin80wlkp
Jakie obstawiacie ceny na zboża zaraz po żniwach?Chodzi mi o zboża paszowe, głównie jęczmień i pszenżyto, ponieważ chętnie kupiłbym ok 50 ton paszówki prosto z pola.Pytanie tylko jaka będzie cena i czy warto teraz wywalac pieniądze.Jakakolwiek by nie była, to ostatnie lata pokazują, iż po żniwach jest zawsze taniej niż w następnych miesiącach, nie wspominając cen wiosennych.Pozdrawiam
: czwartek 07 cze 2012, 22:40
autor: arek
ja wstrzymałbym się z zakupami aż rolnicy zaakceptują nowe niższe ceny a to może być październik no chyba ze w żniwa już będzie po 300 zeta
: czwartek 07 cze 2012, 23:46
autor: sanczo44
chyba tak dobrze dla nas ,producentów zbóż..hodowców trzody.nie będie
: czwartek 14 cze 2012, 14:30
autor: arek
dziś bylem na targu po zboże powiem wam ze kupujących faktycznie mało ale ceny wysokie pszenica i jęczmień w cenie od 1000 do 1200 owies,żyto 900 mieszanka 1000
: czwartek 14 cze 2012, 16:03
autor: Muchozolali
przesiewy masz