Strona 12 z 80
: wtorek 18 sty 2011, 21:14
autor: niecew8
Core2Ucho pisze:niecew8 pisze:NSącz,Grybów pszenica 1300 zł,jęczmień 1150
Za tyle to już kupisz pełnoporcjówkę...
gotowej paszy nie ma ,a jak się pokarze to finiszer na bazie otrąb i rzepaku w cenie od 1320 zł w górę ,żadna świnia tej plewy nie chce jeśc.
: środa 19 sty 2011, 17:50
autor: robak
Panowie co wybrać
Zyto 700 40 km
pszenzyto 750 58 km
pszenica 800 33 km
owies 600 5 km
po 10 ton
: środa 19 sty 2011, 18:29
autor: baraki
Olać to i zamówic pełnąporcję. U mie ostatnia dostawa bardzo dobra jakośc, w składzie ze zbóż tylko jeczmień i pszenica.
: środa 19 sty 2011, 19:36
autor: loyer
baraki pisze:Olać to i zamówic pełnąporcję. U mie ostatnia dostawa bardzo dobra jakośc, w składzie ze zbóż tylko jeczmień i pszenica.
Po ile?? z jakiej firmy??
: czwartek 20 sty 2011, 15:30
autor: Blazej
otreby pszenne u mnie 770 zł tona najlepsze jest to ze mieli przywieść tone a przywiezli 20 worków i trzeba sie zapisywać na kolejne dostawy
Ciekawe ilu z nas przetrwa ten kryzys

: czwartek 20 sty 2011, 17:02
autor: Peron
Ja zapłaciłem po 410 w żniwa i teraz co jakiś czas odbieram otręby po trochu. Lepiej byłoby je komuś sprzedac niż skarmiac.
: czwartek 20 sty 2011, 17:58
autor: wojce
Otręby pszenne 820 zlp w centrali nasiennej wielkopolska

prawie droższe jak zboże niedługo będą
: czwartek 20 sty 2011, 18:12
autor: maciek*
A otreba teraz jest traktowana podobno jak odpad szkodliwy i trzeba miec pozwolenie na skarmianie !!!! ile w tym prawdy ????
: czwartek 20 sty 2011, 18:26
autor: navaho13
To czemu sprzedają.? u mnie po 870!
: czwartek 20 sty 2011, 20:15
autor: PO-pulista
Dlaczego kupujecie te plewy jak co niektórzy mogą jeszcze kupić zboże w tej cenie . Jaka jest wartość pokarmowa tych otrąb, ja staram się tym nie karmić , słyszałem że to odpad i zawiera dioksyny czy tam jakieś związki szkodliwe.
: czwartek 20 sty 2011, 20:24
autor: maciek*
Ja dla loch stosuje ARBOCEL
: czwartek 20 sty 2011, 20:31
autor: arek
a gdyby ospę sieczką zamienić
: czwartek 20 sty 2011, 20:33
autor: turbogrocho49
arek pisze:a gdyby ospę sieczką zamienić
alternatywne źródlo żywienia

: czwartek 20 sty 2011, 21:07
autor: Rolnik1257
Ale wy tu głupoty piszecie . Przywieść wam zboża do nowego sącza w tej cenie . A otręby też po 800 mogę załatwić ilość 24 tony. Ludzie nie ma takich cen 1150 to ja mogę pełnoporcjówkę brać do woli o dobrych parametrach a nie rzepak i otręby. Trochę zejćie na ziemie.
: czwartek 20 sty 2011, 22:16
autor: niecew8
u nas otręby czeskie od900 do 1000 zł!!!!!!!!!!
: czwartek 20 sty 2011, 22:22
autor: niecew8
Rolnik 1257 nie głupoty tylko realia od połowy grudnia trąbie na forum, że chce kupic zboże i jakoś nie było chętnych żeby przywieśc, to że u was takie ceny do dobrze wiem a policzyłeś transport?!Chyba że gratis wozisz.
: czwartek 20 sty 2011, 22:28
autor: andre
dzis przywiozlem pszenice 880 brutto/t
: czwartek 20 sty 2011, 23:27
autor: Core2Ucho
Kolego niecew8, nieprawda chyba z tą niemożnością kupna zboża, bo jakiś czas temu kolega baraki i arek proponowali ci zboże z dowozem...
baraki pisze:Ja podejmuje sie łudeczke po świetach podesłac do tego Nowego Sącza po 850+VAT , taniej sie nie pisze bo to cholernie daleko i transport dużo wychodzi.
: piątek 21 sty 2011, 11:23
autor: kaciocha
Panowie nie rozumiem co wy tak nad tymi otrębami sie rozwodzicie jak owies można kupić po 500-600 tona a wartość tego lepsza niz 2 tony otrąb, myślcie trochę to nie boli!!! I nie płaczcie że drogie, jak gotowi jesteście sie o nie bić popyt dyktuje cenę to nie filozofia!!!
: piątek 21 sty 2011, 11:39
autor: wojce
ja nie kupuje ,tylko takie są ceny , wiem ,że ci co mają maciory chętnie kupowali otręby jak były tanie ,teraz za tę ceną to lepiej poszukać zboża u rolników ,800 zlp za te odpady poprodukcyjne ,które nie mają praktycznie żadnej wartości odżywczej to głupota
: piątek 21 sty 2011, 11:39
autor: baraki
Też sie dziwie że wywalacie kase za te odpady, ja używam tylko owsa i nie widze potrzeby zakupu otrąb. Ewentualnie sa jeszcze suszone wysłodki którymi takze otręby można zastąpić.
: piątek 21 sty 2011, 11:47
autor: Blazej
maciek* pisze:Ja dla loch stosuje ARBOCEL
możesz powiedzieć jak on cenowo wygląda w porównaniu z otrębami

: piątek 21 sty 2011, 13:59
autor: maciek*
wychodzi nieco drozej !!!!!!
: piątek 21 sty 2011, 17:39
autor: jelonek
Maciek żeby to obliczyć trzeba jeszcze dodać brakujące kilogramy zboża
200kg otrąb = 29kg arbocelu (lub cellusanu)+ 171 kg zboża
200kg otrąb * 800zł =160zł
29kg cellusanu *2,7zł (netto) =78,3+171kg zboża*0,80=136zł razem =215zł
215-160= 55zł na tonę więcej
p.s należy dodac ze na te włokna jest 23% vat to też daje ok 18zł w przypadku ryczałtowca
: piątek 21 sty 2011, 18:20
autor: maciek*
Wieczorem podam dokladna cene arbocelu ktory jest tanszy pd cellusanu mimo ze robione w tej samej fabryce
: piątek 21 sty 2011, 18:48
autor: niecew8
Core2Ucho pisze:Kolego niecew8, nieprawda chyba z tą niemożnością kupna zboża, bo jakiś czas temu kolega baraki i arek proponowali ci zboże z dowozem...
baraki pisze:Ja podejmuje sie łudeczke po świetach podesłac do tego Nowego Sącza po 850+VAT , taniej sie nie pisze bo to cholernie daleko i transport dużo wychodzi.
i jakoś wycofali sie ponieważ nikt w góry nie chce jechac w zimie i oczywiście koszty transportu wysokie.
: piątek 21 sty 2011, 22:54
autor: lukas1982
Arbocel jest po 2,20 netto w LNB za min 100kg
: piątek 21 sty 2011, 23:18
autor: MAREK1977
Pszenica 900zł+7%vat,jęczmień 780zł +7% vat,Elewator Strzelno-skupuje do Kruszwicy.
: piątek 21 sty 2011, 23:22
autor: arek
chemirol więcej płaci
: piątek 21 sty 2011, 23:24
autor: MAREK1977
Po ile? i od kiedy ,bo w poniedziałek płacili mniej!.
: sobota 22 sty 2011, 18:01
autor: Rolnik1257
Dobra kto chce zboża z woj libelskiego podlaskiego mazowieckiego zawiozę kasa na rękę.
Cena otręby 710 zl brutto
owies 50 bez faktury
pszenżyto 700 bez faktury
groch 1000 bez faktury
ilości tirowe
Do tego transport 3 zł km
Pszenica 50 ton niestety po 90.
: niedziela 23 sty 2011, 13:10
autor: kaciocha
Rolnik1257 pisze:Dobra kto chce zboża z woj libelskiego podlaskiego mazowieckiego zawiozę kasa na rękę.
Cena otręby 710 zl brutto
owies 50 bez faktury
pszenżyto 700 bez faktury
groch 1000 bez faktury
ilości tirowe
Do tego transport 3 zł km
Pszenica 50 ton niestety po 90.
Odbierz prywatną wiadomość.
A najlepiej podaj do siebie nr. tel.
: niedziela 23 sty 2011, 13:59
autor: JUREK
gotowa pasza od 30 kg do konica tuczu golpasz cena 1240 zł sypka luzem
szok
: niedziela 23 sty 2011, 15:36
autor: niecew8
to nie szok u nas 1400zł T 17% biał.,1% lizyny
: niedziela 23 sty 2011, 23:02
autor: robak
Zakupy sobota
pszenżyto 720 3,5t
żytXpszenżyt 680 3 t
owies 570 4,2t (ciężki)
jeszcze jutro jadę po zeszłoroczne
: niedziela 23 sty 2011, 23:08
autor: arek
robek nauczyłeś dziadostwa tych sprzedawców to oni powinni dostarczyć tobie zboże
: poniedziałek 24 sty 2011, 10:06
autor: PO-pulista
Z własnym odbiorem na pewno wychodzi taniej, u nas jest podobnie w zasadzie zboża już niema w okolicy, a jak ktoś ma to trzeba się do niego wybrać po odbiór. Jak ktoś chce czekać za przywozem to może się nie doczekać, gość sprzeda innemu,albo się rozmyśli.
: poniedziałek 24 sty 2011, 21:35
autor: Michał100ha
Ciekawe, który sprzedawca sam przywiezie zboże przy takiej cenie to nawet tyłka nie musi ruszać opuści z 20zł na tonie i jak nie jeden to drugi sam przyjedzie i zabierze a sprzedawca i tak wyjdzie na swoje
: poniedziałek 24 sty 2011, 21:48
autor: staś76
pożyjemy zobaczymy ,jeszcze sytuacja się odwróci...
: wtorek 25 sty 2011, 21:03
autor: Michał100ha
Miejmy nadzieje
: wtorek 25 sty 2011, 21:11
autor: robak
Wczoraj pszenżyto i mieszanka dwuletnie, jednak dobrej jakości 600 5t 29 km
: wtorek 25 sty 2011, 21:18
autor: maciek*
i mtz jechal jak szalony ????
: wtorek 25 sty 2011, 21:25
autor: arek
robak skup zbóż otworzyłeś
: wtorek 25 sty 2011, 21:48
autor: kaluś
dziś kupiony jęczmień po 750 zł 6 ton
: wtorek 25 sty 2011, 21:59
autor: robak
też mi skup jedynie 15,5 tony od soboty i na razie stop, chyba że jakaś okazja sie trafi, bo nawozy kupiłem na sesję wiosenną
50 tuczników i 10 macior sprzedałem, dopłaty przyszły, to trzeba było coś kupić, a łudek wzywać sie nie opłaca.
Mtz jak zwykle
c-360 wyprzedziłem, ach co to był za manewr
z tirem się ze świateł ścigałem
w poślizg na CPN-ie wpadłem
c-330M zaciągałem na lodzie
Jednym słowem przezyłem wielką przygodę

: wtorek 25 sty 2011, 22:02
autor: arek
a ktoś by powiedział ze jazda ciągnikiem z przyczepą jest nudna a tu proszę robak przeżył tyle w jeden dzień co emeryt w miesiąc nie da rady przeżyć
: wtorek 25 sty 2011, 22:02
autor: robak
kaluś pisze:dziś kupiony jęczmień po 750 zł 6 ton
Też tak ostatnio kupowałem, przy okazji zabrałem trochę po 600 zeszłorocznego, ale średnio byłem zadowolony z niego.
: wtorek 25 sty 2011, 22:03
autor: arek
robak to do żniw wystarczy
: wtorek 25 sty 2011, 22:12
autor: robak
arek pisze:robak to do żniw wystarczy
Nie jeszcze ze 30t będę musiał kupić, może wiecej do tuczników, do tego co mam
No i jeszcze 20 maciorek(wszystko młode) na kwiecień maj, trzeba będze jęczmień kupić. Później będę liczył na jęczmień ozimy, w tym roku zwiększyłem areał do całych 3 ha, zawrotne ilości....hahah
: wtorek 25 sty 2011, 22:17
autor: maciek*
Mi kurcze chyba w tym roku tez nie starczy:/