bigdutchmann

Architektura kreślona technologią XXII. Hodowle – na lewo od prawa?

 

Robert Hübner

 TAPi B.P.B.

 we współpracy z

 Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym

 Oddział w Poznaniu

 

 

Architektura kreślona technologiąXXII. Hodowle na lewo od prawa?

 

 Proces przygotowania inwestycji w aspekcie restrykcyjnych procedur formalno-prawnych – kilka przyczynków do ważnej dyskusji(cz. I)

 

Architektura kreślona technologią to ukazujący się od bez mała trzech lat cykl pisanych wykładów, ukazujących najbardziej godne polecenia – zarazem zaś optymalne w ujęciu techniczno-ekonomicznym – rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, których planowanie i stosowanie ukształtowało na przestrzeni ostatnich kilku lat rodzaj architektonicznego kanonu obowiązującego w projektowaniu, a także w realizacji współczesnych budynków przeznaczonych do utrzymania trzody chlewnej.

 

Czytelników zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o kolejnych elementach konstrukcji, architektury i infrastruktury nowoczesnych budynków chlewni zachęcam do sięgnięcia po wcześniejsze numery „Trzody”, bowiem idea tak pojętego modelu architektonicznego sprawdziła się doskonale. Poza wskazaniem pakietu konkretnych rozwiązań technicznych, materiałowych i wykonawczych, wzorzec taki ustanowił „samym sobą” szkielet wytyczający kluczowe etapy realizacyjne nowoczesnych budynków przeznaczonych do hodowli trzody chlewnej.

 

Tymczasem potencjalny inwestor – nawet jeśli już wie jak winien być zaprojektowany i wyposażony jego nowy obiekt, nawet jeśli już posiada wstępną koncepcję graficzną sporządzoną przez projektantów, to pozostaje przed nim zadanie najtrudniejsze: musi pozyskać wymagane prawem decyzje i dokumenty warunkujące sytuowanie obiektu w terenie, a co za tym idzie, możliwość realizacji konkretnego zamierzenia budowlanego. Bez pozytywnych rozstrzygnięć na drodze formalno-prawnej nawet najdoskonalszy projekt pozostanie jedynie iluzją…

 

 

 

Reklama
Reklama2